İLKÖĞRETİM ÖZEL DERS

Değerli Veliler; Bilimsel verilerin ışığında görüyoruz ki çocukların eğitim-öğretimi onlar daha dünyaya gelmeden başlıyor. Özellikle 0-6 yaş onların kritik davranışları kazanmalarında fazlasıyla önemli. ilkokul dönemlerinde ise dünyayı daha somut veriler ışığında anlıyorlar. Çocukların bu dönemlerde bilimsek kavramları somut nesneler ile öğrenmeleri çok önemli. Klasik anlatım tekniğine dayalı öğretme yöntemi maalesef çocukların öğrenme ihtiyacını karşılamıyor. Çocuklar klasik yöntemlerin altında bocalıyor, zorlanıyor ve eğitim hayatları kabusa dönüyor. Çocuklarımızın yaşına, bilişsel seviyelerine, öğrenme özelliklerine göre onlara özellikle ilköğretim seviyesinde birebir eğitim vermemiz gerekiyor. İyi ve kaliteli eğitim için Matematik ve Fen Bilgisi derslerinde üstün başarı göstermek için çocuklarımıza birebir eğitim metodunu mutlaka uygulamamız gerekiyor.

Çocukların öğrenme durumlarından tümüyle sorumlu olacak, onlara her türlü desteği verecek ,çeşitli  duygu durumlarında onlara rehberlik edebilecek alanında uzman bir eğitimciye çoğu zaman ihtiyaç duyuyorsunuzdur.

Çocuğunuz öğrenme güçlüğü yaşıyorsa, sınıfta öğrenemiyorsa, sorunları başlıyor demektir. Öğrenme eksikleri birikmeden arayın görüşelim. Eğitim Öğretime bir adım önde başlayın.

 


Log out of this account

Leave a Reply

Son Yorumlar

    Arşivler

    Kategoriler